فراخوان همکاری در جهت اعتلای حرفه ای پرستاری
احساس هویت برای انسان به منزله آب برای ماهی است و صرف نظر از دغدغه های مادی، تکاپوی انسان بیشتر در جهت حفظ و ترسیم ایماژه ای مثبت و بالنده از هویت، نزد خود و دیگران است. انسان موجودی اجتماعی است و علاوه بر هویت فردی اش به هویت های جمعی اش نیز می اندیشد.

هویت حرفه ای دغدغه بسیاری از انسان های رشد یافته و تحصیل کرده در یک دیسیپلین است. هویت حرفه ای مثبت منشاء احساس غرور و بالندگی برای اعضای یک حرفه بوده و کارآمدی آن ها را در صحنه عمل اجتماعی به دنبال دارد.

شواهد حاکی از آن است که پرستاری به عنوان یک حرفه نوپای علمی در جامعه ما به هویتی بالنده دست نيافته است و در تلاش برای هويت يابی است. پژوهشگر که طی 22 سال گذشته در عرصه های مختلف تحصیلی، بالینی، آموزشی و اجرایی پرستاری تجربه اندوخته است و با مشکلات آن دست و پنجه نرم کرده است، قصد دارد طی رساله دکتری خود { واکاوی هويت حرفه ای در پرستاری } ابعاد مختلف هویت حرفه ای در پرستاری  را واکاوی نموده و پس از آسیب شناسی گفتمان هویتی نسبت به بازساخت نظری هویتی بالنده و مثبت اقدام نماید.

این پروسه، کاری بزرگ است که به تنهایی از عهده پژوهشگر بر نمی آید و یاری جامعه پرستاری را طلب می کند، لذا پژوهشگر در گام اول یعنی جمع آوری اطلاعات و اسناد و مدارک دست کمک به سوی همه همکارانی که به عزت و احترام اجتماعی حرفه خود می اندیشند، دراز می کند. هر یک از شما می تواند منبع با ارزشی از اطلاعات باشد و پژوهشگر را در رسیدن به اهداف حرفه ای یاری کند.

پیشاپیش از همکاری شما متشکرم و موفقیت حرفه ای شما را آرزومندم

همکاران عزیز می توانند نظرات مطالب ، مستندات ، مقاله ها و کلیه مطالبی که در زمینه  فوق می باشد را ارسال نمايند تا شاهد کاری در خور دوره دکتری پرستاری باشيم

ارسال به ایمیل :

yazdnik@yahoo.com

yazdannik@nm.mui.ac.ir


 

/ 2 نظر / 22 بازدید
پيامی

با سلامُ و سپاس فراوان بخاطر تلاشهای مضاعف شما جهت راه اندازی این سایت. امیدوارم همیشه موفق باشید.

mehrnurse

با سلام هميشه از تفکراتتان استفاده ميکنم