persianweblog persianblog
دانش آموختگان و دانشجویان دکتری پرستاری ایران

نگاه عدالت محور به مقوله سلامت

مصداقی از نگاه عدالت محور به مقوله سلامت و آموزش نظام سلامت

به این خبر توجه نمائید:

معاون آموزشي وزارت بهداشت:  پذيرش در رشته پرستاري ازامسال بومي ميشود

 

معاون آموزشي وزير بهداشت گفت:‌ از امسال پذيرش دانشجو در 8 رشته پرستاري، مامايي، اتاق عمل، هوشبري، بهداشت محيط ، بهداشت خانواده، فوريت‌هاي پزشكي و مبارزه با بيماري‌ها در تمام استان‌هاي كشور به صورت بومي انجام مي‌شود.

 

به گزارش فارس، بهرام عين‌اللهي امروز در يك نشست خبري، در محل معاونت آموزشي وزارت بهداشت افزود: انتخاب اين رشته‌ها براي شروع بومي گزيني در دانشگاههاي علوم پزشكي به علت اين است كه در تمام استانهاي كشور اين رشته ها وجود دارند و ديگر نيازي نيست كه در يك دانشگاه علوم پزشكي در اين رشته‌ها از استان ديگر دانشجو پذيرش شود.

آیا این حق هر فردی نیست که با توجه به نمره کنکورش که اتفاقا همین آقایان آن را ملاک مقایسه رشته ها با هم می دانند و آن را چماق می کنندُ دانشگاه مورد علاقه خود را انتخاب کند.

این حق برای ما نیز وجود دارد که بپرسیم چرا این آقای معاون طرح های ابتکاری و انقلابی خود را در رشته پزشکی و امثالهم پایلوت نمی کنند مگر الان دانشگاه .....آباد هم رشته پزشکی ندارد. ایا این نگرش نشان دهنده به حساب نیاوردن رشته های غیر پزشکی و فرودست انگاشتن آن ها نیست.  به نظر می رسد گوش شنوایی برای شنیدن صداهای اعتراض این چنینی نیست وگرنه تا حالا.....

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٦/۱٠/۱٩ - علی ضرغام -احمد یزدان نیک